Celostátní konference 2022

V pořadí již druhá celostátní konference České komory farmaceutických asistentů proběhla v sobotu 23. dubna 2022 v konferenčním centru FN Brno Bohunice.

Konferenci zahájily členky předsednictva Iva Lízalová a Kateřina Bauerová, které po celou dobu konferenci moderovaly.

V dopoledním programu se účastníci dozvěděli, jaké jsou další možnosti uplatnění farmaceutických asistentů v lékárně nebo třeba o využití přípravku Voltaren. Posluchači ocenili zajímavou přednášku o rekurentní uroinfekci MUDr. Pavla Pávka, kterého poté na podiu vystřídal Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. s tématem stresu a syndromem vyhoření.

Po obědové pauze se představila společnost Fagron s jejich novinkami a poté hned paní Veronika Ježková s odbornou přednáškou Varicella - možnosti homeopatické léčby. 

Velký zájem vzbudila i přednáška MUDr. Michala Mihuly o železe v porodnictví a gynekologii, PharmDr. Zdeňka Nouzovského o kvercetinu a také možnosti odvykání kouření a náhradní nikotinové terapie, které představila Mgr. Michaela Dobrá.

Na závěr místopředsedkyně ČKFA představila loňský projekt očkování proti COVID-19 a roli farmaceutikého asistenta v celém procesu.

Všem účastníkům děkujeme za účast a těšíme se v roce 2023 na viděnou!

Předsednictvo ČKFA